روش پرس سرد

در زمینه ی روغن گیری (روغن کشی) از چندین روش برای بدست آوردن روغن استفاده می کنند. یکی از روش هایی که بسیار سالم تر و درست تر،  روغن گیری به روش پرس سرد (cold press) می باشد.

روغن بدست آمده با روش پرس سرد بهترین روغن برای مصرف خوراکی می باشد. در این روش روغن با فشار مکانیکی روی دانه ها و میوه های روغنی از آنها استخراج شده و دمای روغن استحصالی نباید بیشتر از 120 درجه فارنهایت (49 درجه سانتی گراد) باشد.

روغن بدست آمده با روش فشار سرد دارای طعم و عطر مطبوع بوده و تمام ارزش تغذیه ای آن حفظ می گردد.

پرس سرد، بهترین راهکار درمیان روش­های مختلف روغن‌کشی است، در این روش از هیچ­گونه ترکیب شیمیایی استفاده نمی‌شود.

تفاوت روش پرس سرد با پرس گرم

روش دیگر برای روغن گیری پرس گرم است. در این روش معمولا از ماده شیمیایی به نام هگزان نیز استفاده می گردد. هگزان یک حلال شیمیایی است و با روغن موجود در دانه ترکیب می گردد و باعث میشود که تقریبا ۱۰۰ درصد روغن دانه استحصال گردد. روغنی که به این شکل بدست می آید خوراکی نبوده و روغن خام محسوب می شود که برای قابل استفاده شدن باید تصفیه شود و مواد مضر آن خارج گردند. حرارت دیدن روغن و استفاده از مواد شیمیایی باعث تغییر ترکیبات روغن می گردد، گرچه راندمان تولید روغن بالا میرود ولی مضرات بسیاری دارد. سرطانهای سینه و کبد و مشکلات عروقی و گوارشی در نتیجه ی مصرف این روغن هاست.

در سالهای اخیر با پیشرفت تکنولوژی دستگاه هایی به وجود آمد که قادر بودند بدون حرارت و بدون استفاده از حلال ، روغن دانه را جدا کنند که اصطلاحا به آنها پرس سرد یا Cold Press گفته می شود.در روش پرس سرد معمولا روغن بدست آمده حداکثر دارای 30 تا 40 درجه حرارت می باشد که این حرارت کم هیچ آسیبی به ترکیبات شیمیایی روغن وارد نمی کند. البته مسلم است که درپرس سرد نمی توان ۱۰۰ درصد روغن را از دانه استخراج کرد ولی در عوض به سلامت روغن آسیبی وارد نمی گردد. ناگفته نماند که با همین دستگاه های پرس سرد هم میشود با وارد کردن فشار بیشتر روغن بیشتری استخراج کرد ولی فشار بیشتر باعث افزایش دمای روغن خروجی می گردد که عملا همانند روش پرس گرم می گردد.

فهرست